Tanıtım filmi

Dünya artık arka sokaktaki esnafla iş yapılma dönemini çok geride bıraktı. İnsanlar hizmet ve ürünleri evlerinde oturdukları yerden incelemek ve detaylarıyla görmek istiyorlar. Bu noktada en önemli araç video ve animasyonlar ile işinizin anlatılması müşterilerinizle kuracağınız ilişkinin sıradan olmamasını sağlayacaktır. Böylece markanız rakiplerinizden ayrışacak ve tercih sebebi olacaksınız.
Video içerik veya tanıtım filmi kurumları çok hızlı ve etkili olarak anlatan güçlü bir etkileşim aracıdır. Özellikle uzak müşterilere kendinizi anlatmak için kullanılması geri dönüşlerin artışı için önemlidir. Kurumsal tanıtım filmleri ürün ve hizmetler konusunda özellikle detayların gösterildiği, konuyu bilen potansiyel müşterilere daha detaylı bilgi vermeyi hedefleyen araçlardır. Reklam filmi değildir.
Tanıtım filmi ne uzunlukta olursa olsun bir senaryosu olmalıdır. Sizin hikayenizi karşıdaki izleyiciye aktaracak olan film çekilmeden önce, çekim ekibine kendinizi anlatmalısınız. Geçmişiniz, hedefleriniz ve vizyonunuz tanıtım filmine doğru olarak aktarılmalıdır.
Tanıtım filmleri çeşitli mecralar için hazırlanabilir. Özellikle web sitesinden yayınlamak en önemli tercihtir. Ayrıca video platformlarındaki kanallarda, sosyal medya platformlarında ve cd/dvd katalog olarak elden dağıtmak içinde kullanılır.