col-xs
col-sm
col-md
col-lg

    Kurumsal tasarım logodan başlar. Tüm tasarımların başlangıcında etkili bir logoya ihtiyacınız var. Anca önce logonun tam olarak ne olduğundan emin olmalıyız.

   Logo, yani türkçesi amblem.Anlamı ise; bir işletme veya organizasyonun yaptığı işi veya içeriğini sembolize etmektir. Bunun çeşitli yolları vardır. Logo tasarım uzmanı bu noktada devreye girer. Vurgulanmak istenilen fikri çeşitli yollarla logoya yansıtmak mümkündür. Bu bazen bir şekil, bazense sadece yazı ile yapılabilir.(logotype) Logotype çalışmaları genelde gurup kuruluşlar kullanır.

   Bir çok kişi logo ile afişi karıştırır. O yüzden logo sanarak kullandıkları tasarımlar bir çok alanda sorunlar yaratır. Bunun sebebi logoda olması gereken sadeliğin başarılamamasıdır.

Logonuzun başarılı olması ne demektir?

   Öncelikle ünlü markaları düşündüğünüz zaman aklınıza hemen logoları da gelir. Bu logonun başarılı olduğunun en önemli göstergesidir.

   Başarılı bir logo tüm kullanımlarda görevini sıkıntısız olarak yapar. Yani kartvizitte, web sitesinde, kurumsal tüm dökümanlarda kullanımı kolay ve anlaşılır olabilmelidir.

Marka ve logo ilişkisi nasıldır?

   Eğer marka oluşturmak için yola çıkıyorsanız, logo herşeyden hatta üründen bile önemli hale gelir. İnsanların seveceği ve aklıda kalan bir logo herşeyin önüne geçer. İnanmazsanız günlük hayatta kullandığınız bir çok markanın logosunu düşünün. Hemen hepsinin logosunu hatırlayabildiğinizi göreceksiniz.

Logo tasarımı nasıl başarılı olur?

   Bu aşamanın 2 tarafı vardır. Birisi tabiki biz, yani tasarımcı ekip. Ama daha önemlisi siz . yani logo sahibi. Sizin logonuzla ilgili doğru yönlendirme yapmanız çok önemlidir. İlla tasarıma katılmanız gerekmez, ancak logonun neyi temsil ettiğini doğru ve kesin bir dille anlatabilmeniz gerekmektedir. aksi halde alternatifler arasında kararsız bir süreç yaşayabilirsiniz.

   Şimdi gerçekten başarılı bir logo sahibi olmak için bazı fikirleriniz oluşmuştur umarız. Tasarım konusunda ekibimizle iletişime geçerseniz, markanızı oluşturmada ilk adımı beraber atabiliriz.

Talep Formu

* Lütfen talepte bulunduğunuz hizmete ilişkin açıklamaları, beklentilerinizi yazınız.