Üyelik Sözleşmesi

Eskisehirajans.com Türk Ticaret Kanununa uygun olarak dijital ürün ve hizmet sunmaktadır. Bu işlemleri yaparken kanunlara uygun olarak tüm alışverişlerde tarafların haklarını koruyacak sözleşmeler yapmaktadır. Eskişehir Ajans ürünleri kullanan her müşterimiz bu sözleşmeyi kabul etmiş demektir.

Mesafeli satış sözleşmesi

1-Taraflar;
Telif hakkı sahibi; BUDAY YAPI AJANS TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. [Eskişehir Ajans]
Kurumsal e-mail: info@eskisehirajans.com destek e-mail: destek@eskisehirajans.com
Müşteri; Sözleşme konusu ürün veya hizmeti satın ve iş bu sözleşmeyi dijital olarak imzalayarak alan; eskisehirajans.com veri tabanında müşteri olarak kayıtlı kişi veya kurum.
Adres ve iletişim bilgileri; Site üyelik kayıtlarındaki bilgiler geçerlidir.
2-Konu;
Sözleşme konusu; Eskişehir Ajans tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ve eskisehirajans.com da müşteri'nin siparişi olarak görünen her sitesinin, müşteri tarafından kullanımı esnasında tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

Sözleşmeye konu ürün/hizmet;
Yazılımın satın alındığı sürümün en güncel halinin kullanımı, yazılımın yayında kalmasını sağlayan sunucu hizmetinin sağlanması, varsa alan adının yönlendirilmesi/yoksa yeni alan adı tescil edilmesi ve hizmet sürecinde tescilin uzatılması, sitede yayınlanan destek kanalları ile gerektiğinde destek verilmesi, alınan sürümün güncellenmelerinin yapılması

3- Maddeler;

a) Müşteri, sözleşme konusu ürünün sitedeki tanıtım sayfasındaki yazılım, tasarım, teknik özellikleri ile fiyatını, ödeme koşullarını ve destek şartlarını okuduğunu, anladığını ve bu haliyle kullanmayı kabul ettiğini beyan eder.
b) Site paket ise konusunda söylendiği sürede açılır, özel tasarım ve hizmetler var ise Eskişehir Ajans'ın taahhüt ettiği sürede açılır.
c) Müşteri, kullandığı sürümün en güncel halini ücretsiz olarak kullanabilir. Yeni sürüm yayınlandığında dilerse ek ücret ile sürüm yükseltme talep edebilir.
d) Eskişehir Ajans destek ekibinin destek taleplerine cevap süresi en fazla 24 saattir.
e) Müşteri, aldığı üründe kanuni şartlar dahilinde bir ayıbını bulursa 30 iş gününde yazılı olarak resmi mail adresimize bildirmekle yükümlüdür. Eskişehir Ajans, Bu süreyi geçen bildirimlerde müşteriye karşı ayıp tekeffül borcu kabul etmez.
f) Site içeriklerinden hukuki ve teknik olarak müşteri sorumludur.
g) Müşterinin Eskişehir Ajans Yasal Hakları'na tam uyum zorunluluğu vardır. Aksi hallerde Eskişehir Ajans, hukuki haklarını saklı tutar.
h) Müşteri, Eskişehir Ajans sunucularında barındırdığı sitelerde TC Kanunlarına ve telif haklarına aykırı satış, yayın, paylaşımlarda bulunamaz, mail ve spam gönderileri yapamaz. Bu gibi durumlarda 3. şahıslara verilen zararlardan müşteri sorumludur. Eskişehir Ajans kanuni olmayan kullanımlarda yayını durdurma, içeriği silme veya hesabı kapatma yetkisine sahiptir.
i) Müşteri, ilk yıl için kurulum için yaptığı ödeme ilk yıllık dönem içindir. Her yeni dönem ödemesi ile hizmetini 1 yıl uzatmış olur.

j) Müşteri, kullanacağı paket için seçtiği alan adını değiştiremez. Aksi takdirde bu süreçte verilen hizmetlerin bedelini ödemek durumundadır.
k) Müşterinin yeni dönem ödemeleri dönem sonundan 15 gün ve 1 hafta önce kendisine bildirilir. Ödemesi yapılmayan hizmet otomatik olarak durdurulur. Müşteri , ödemesi yapılınca da yayına açılır. Geciken ödemeler cezalı olarak tahsil edilir.
l) Müşteri, domaine kurulan paketi keyfi olarak değiştirmek isterse ilk paket bedelinin %50 sini ödemeyi kabul eder.
m) Kullanılan her paketin altında Eskişehir Ajans imzası bulunacaktır. İmzasız sürüm kullanımı talep edilemez.
n) Müşteri, paketle birlikte verilecek teknik altyapı şartlarını kabul eder. Bu hizmette değişiklik talep edemez. Ek program kurulumu, sunucu özellik değişimi talep edemez.
o) Müşteri, paket dahilindeki sunucu alanı, bant genişliği ve mail sayısına, ücretini ödeyerek ilave hizmet isteyebilir. Bu taleplerde Eskişehir Ajans değerlendirme yapar ve dilerse ek hizmetleri verir.
p) Verilen sunucu hizmetinde, ana servis sağlayıcılar ve network altyapısındaki sorunlardan Eskişehir Ajans sorumlu tutulamaz. Ancak oluşabilecek yayın kesintisi kadar süre hizmete bedelsiz olarak eklenir.

4- Opsiyonlar;
Her pakette olduğu gibi bu pakette de müşterinin faydalanabileceği opsiyon ve ek hizmetler ücretleri ile birlikte paket anlatım sayfasında yayınlanmıştır.

5- Hizmetin iptali;
Müşteri, iptali mümkün olmayan hizmetler dışındaki ürünleri teslimden itibaren 30 gün içinde cayma hakkı kullanarak iade edebilir. İade sürecinin başlaması için, ürünü ve iade faturasını bir Eskişehir Ajans yetkilisine ulaştırması gerekmektedir.
Bu aşamadan itibaren 7 iş gününde iade ödemesi gerçekleştirilir.
İptali mümkün olmayan hizmetler;
Bazı hizmetler özelliği itibariyle iadeye tabi değildir. Tek kullanımlık hizmetler, özel tasarım hizmetleri, kişiye özel ek yazılımlar, domain hizmeti, sarf malzemeler, kopyalanabilir yazılım ve programlar.

6- Diğer hükümler
Bu sözleşme hükümleri tek taraflı olarak değiştirilemez. Ancak karşılıklı mutabakatla bu mümkündür.
İş bu sözleşmenin imzalanması ile birlikte; daha önce tarafların bu sözleşme konusundaki her türlü sözleşme, kabul, taahhüt vesaire hükmünü kaybeder.
Taraflar maddesindeki adres ve iletişim bilgileri resmi bilgiler olup; bu adreslere yapılacak tebligatlar teslim alınmasa bile tebliğ edilmiş sayılır. bu adreslere yapılacak tebligatlar teslim alınmasa bile tebliğ edilmiş sayılır. Bu adres ve bilgilerdeki değişiklikler yazılı olarak diğer tarafa iletilmek zorundadır.
İş bu sözleşmeden doğabilecek anlaşmazlıklar için Eskişehir icra daireleri ve mahkemeleri yetkili kılınmıştır. Esas olan Türkiye Cumhuriyeti hukukudur.
İş bu sözleşme dijital olarak onaylandıktan sonra resmiyet kazanır ve sözleşme konusu ürün veya hizmetin kullanım süresince geçerliliğini korur.