Sorunları bilmeden çözümlere ulaşamayız?

Bu analizi bir kez yaptıktan sonra çok daha bilinçli bir kullanıcı olacaksınız

Analiz istiyorum

Arama motorları ile web sitenizin doğru bir ilişki kurduğundan emin olmak için bir dizi analiz yapılması gerekir. Bu analizler seo çalışması yapabilmek için öncelikle yapılmalıdır. Yapılacak çalışmalara zemin oluturacak ve admların doğru atılmasını sağlayacak bir yol haritası oluşturmamızı sağlayacaktır.

Bu güne kadar sitenizin konumunda bir değişiklik olmuyorsa bunun sebebini öğrenmek ve performansını artırmak istemez misiniz?

Yapacağımız testlerle oluşturacağımız yol haritası ile artık sorunu öğrenecek ve çözüme odaklanacaksınız.

SEO Analizi tam olarak nedir?

SEO Analizi, seo danışmanlığı veren uzmanları tarafından ve  bir çok araç kullanılarak yapılan bir dizi kontrol ve test sürecidir.

Bu süreçte kullanılan araçlardan alınan veriler,  arama motorlarının güncel algoritmaları karşılaştırılarak SEO standartlarına göre konum ve seviye belirlenir.

Yani web sitenizin seo sağlık durumu ortaya çıkarılır. Böylece düzeltilmesi gereken sorunlar belirlenmiş ve bir düzeltme hol haritası edinilmiş olur.

Hizmet almak için ne yapmalısınız?

Hizmeti almak istediğinizi bildirdikten sonra bize Google Search Console ve Google Analitcs yetkisi vermelisiniz.  Analiz süreci  3-6 gün sürmektedir. 

Seo analizinin kapsamı nedir?

Analiz süreci öncelikle sektörünüzden başlar. Daha sonra sitenizin teknik ve içerik yapısı detaylı olarak incelenir. İçerik oluşturma stratejiniz, seçilen anahtar kelime ve görseller, bağlantı yapısı gibi konular detaylı olarak incelenir. Buralarda yapılan hatalar belirlenir.

Bu aşamada yapılacak analizler;

Rakip ve rekabet analizi
Ahrefs ve SEMrush gibi profesyonel araçlar kullanılarak, arama motorlarındaki önemlirakiplerinizi inceliyoruz. Rakiplerinizin sizden iyi yaptığı çalışmaları tespitediyoruz. Kimlerden bağlantı almışlar? Nasıl bir içerik ve anahtar kelimepolitikası yürütmüşler? sorularının cevaplarını araştırıyoruz.

Teknik analiz

Web sitenizinyazılımını detaylı inceleyerek, altyapıda olması gereken özellikleri analizedilir. Eksikleri listelenir. Ayrıca sitenizin kullanıcı deneyimi açısındankurgusu analiz edilerek , daha başarılı olması için öneriler sıralanır. Siteninkullanıcıya güven vermesi için gerekli teknik ve tasarım hataları listelenir. 

Kullanıcı deneyimi UX/UV analizi.

Özellikle GoogleAnaliytics panelinin detaylı incelenmesi ile elde edilecek verilerle insanlarınweb sitenizde ne kadar vakit geçirdikleri, bağlantıların kullanımının başarılıolup olmadığı, hangi sayfadayken sitenizden çıktığı gibi analiz verileri ileoptimizasyon için önemli bir görüş oluşturmamızı sağlar.

Anahtar kelime analizi

İnsanların sitenizi nasıl arayacaklarınıbilmeden yapılan çalışmalar hiçbir zaman istenilen sonucu vermez. 

Bu noktada; çeşitli araçlar üzerinden yapacağımız analizle, Organik trafik vesatışlarınızın  artması için size faydalıolacak kelimeleri listeleriz.

İçerik düzen analizi

Arama motorlarıweb sitenizi indexlediği zaman, kendi belirlediği standartlarda bir içeriksunumu bekler. Bu da içerik düzen kaliteniz demektir. Başlık, anahtar kelime,açıklama, içerik yapısı ve görsel düzeniniz bu analizin genel kapsamınıoluşturur.

Dahili ve harici bağlantı analizi

Site içi ve dışınaverilen bağlantıların yerinde ve doğru yapılması,  hem ziyaretçi memnuniyetihem de arama motorları açısından önemlidir. Bu işlemlerin doğru yapıldığındanemin olmalıyız.

Backlink analizi

Seo çalışmalarınınen yanıltıcı ve sorunlu bölgesidir backlink tir. [bağlantı]. Bu analizde;

Backlink geçmişiniz, yaptığınız site tercihleri, fayda durumu, metinler, anahtar kelime uyumu  vs gibi  Sorularının cevapları ile bir analiz sonucuna ulaşırız.

Seo geçmişi analizi

Seo çalışmaları sık sık yanlış yollar tercih edilerek yapılır. İnternetteki her işlem bir iz bırakır ve bu izler zamanla bize zarar veren tuzaklar haline gelebilir.

Siteniz için yapılmış geçmiş analizlerin izlerini tarayarak buralarda hatalı yapılan işlemleri tespit ediyoruz. 

Bu tespit bir link veya yanlış bir tanıtım yazısı olabilir.

Sonuçların raporlaması

Tüm bu analizler sonunda artık seo çalışması için bir yol haritasıolabilecek bir rapor hazırlarız. Bu raporla beraber oluşturulacak yol haritası ,bundan sonra yapılacakları belirlemiş olur. Artık dilerseniz yine profesyonelyardım alarak yada kendiniz yaparak sitenizi optimize edebilir, bundan sonrakiiçeriklerinizi daha sağlıklı oluşturabilirsiniz.